Søk
Meny Lukk
;

Smykke Poinsettia & stjerner 35x35mm, håndlaget - 240831

Produsent: Helena Aas
Poinsettia mønster er kun på 1 side. Overflaten er blank og lakkert, polert. Størrelse ca 35 x 35 mm, håndlaget. Snor med lås er ikke inkludert i prisen. Velg lengde på snor eller på kjede. Se i beskrivelsen nede hvordan smykke ble laget.
Varenummer: 240831
Veil: 299
180
i h
Leveringsdato: på lager
Smykke laget i Milefiori teknikk. På italiensk betyr Milefiori 1000 blomster.Blir ofte brukt for å pryde glassgjenstander med mønster. Tynne skiver av glass blir smeltet sammen for å danne mønster I selve glasset. Denne teknikken kan også benyttes med andre materialer. Metoden er kjent fra gammel tid i Egypt og Romerikket, var spesielt populært i Venezia på 1500 tallet.
Disse smykkene er håndlaget i Norge av kunstige materialer med bruk av denne metoden.

Mer informasjon om:

stell og bruk av smykker

 

 

Gullsmed
siden 1874

 

Vi har det største utvalget av ringer i Norge. Våre butikker i Trondheim har eksistert siden 1874 og med det er vi en av de mest tradisjonsrike gullsmedene i landet.

Velkommen til en hyggelig handel hos oss i Nordre gate.